logo firmy

Jaroslav Bečvář
Vrtání studní, vrty pro tepelná čerpadla, čištění studní

383 321 154, 603 266 141, 603 872 549


Čištění kopaných studní

Proč studnu čistit

 
Protože odumřelé zbytky rostlin, listů, hmyzu, hlodavců které padají do tělesa studny, často vodu hygienicky znečistí. Rostliny rostoucí uvnitř studny je potřeba pravidelně odstraňovat a pravidelnou údržbou znemožnit jejich růst. 
 

Jak často studnu čistit

 
Minimem u soukromých domovních studní by měla být jedna kontrolní prohlídka za rok. Záleží na místních podmínkách a stavu studny.
 
Pokud je studna určena pro pitné účely, doporučujeme ji čistit, když ze studny teče znečištěná voda, když začne zapáchat, nebo po zaplavení při povodních a vydatných, vytrvalých deštích nebo v intervalu 5-ti let. Také záleží v jakém prostředí a stavu se studna nachází - stav vrchních skruží a zákrytové desky, včetně nejbližšího okolí studny.
 

Jak studnu čistíme

 
Používáme speciální kalová čerpadla, pomocí kterých se voda ze studny odvádí do pole, zahrady či kanalizace.  Vlezeme až na dno, vybereme veškerý kal až na původní dno studny. Studnu mechanicky vyčistíme od nánosů, poté přichází na řadu dezinfekce chemická, například savem. Také stěny můžeme dodatečně utěsnit proti pronikání povrchové vody, případně kompletně opravit svrchní část studny, či prohloubit. Postupujeme dle ČSN.
 
Je velmi důležité správně vyhodnotit, jakou dezinfekci po čištění použít a v jakém intervalu udělat rozbor vody u akreditované laboratoře, to vše Vám rádi vysvětlíme.
 
Studna je nejprve odčerpána, následně je dno studny zbaveno kalů a naposled plášť studny omyt tlakovou vodou s desinfekcí.
 

Kontakt

Řepice 121, 386 01 Strakonice

Tel.: 603 266 141, 603 872 549,   383 321 154
e-mail: studnybecvar@seznam.cz

Zadejte poptávku

Napište nám emailem Vaši poptávku, co nejdříve Vás budeme kontaktovat.

studnybecvar@seznam.cz

Tento web používá soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.Více informací